CULTURELE GROEPSREIS |
|||
British Columbia, |
|||
|
|||
14 dagen - Afreis : 3 september 2020 |
|||
. |
|||
. | |||
versie 12/12/19 10:23 1ste dag : BRUSSEL - LONDEN - VANCOUVER Samenkomst in Zaventem s ochtends voor inscheping op een lijnvlucht van British Airways naar Londen. Daar wacht ons een aansluitende lijnvlucht van dezelfde maatschappij naar Vancouver, de parel van het Westen, mooi gelegen tussen groene bossen, langs de Georgia Strait en de bergen van de Coastal Range. Onthaal en aansluitend transfer naar het hotel Holiday Inn Vancouver Centre*** (Vancouver)waar we overnachten. 2de dag : VANCOUVER Stadsrondrit in Vancouver. In Gastown zien we het oudste gedeelte van Vancouver. Chinatown is de tweede grootste Chinese wijk, na San Francisco, in Noord-Amerika. We maken een wandeling in het Stanley Park, de grote groene long van de stad, beroemd om zijn ceders in het hartje van de stad. Het wordt omzoomd door de Burrard Inlet waarop kleine watervliegtuigen landen en opstijgen. Fotostop aan de indiaanse totempalen, typisch voor de indianen van British Columbia. Deze visvangende indianen richtten deze totems op voor de Potlatch, een feest waarbij de verschillende stammen wedijverden in het elkaar overstelpen met geschenken! Verder via Canada Place naar de waterkant en de English Bay. Daarna naar Granville Island voor een kort bezoek aan de charmante woonbootwijk en de Public Market, een waar paradijs voor onze culinaire bevoorrading. 3de dag : VANCOUVER - VERNON We verlaten Vancouver via de Lions Gate Bridge voor een laatste blik op de stad vanaf Cypress Hill. Vandaag gaat de reis oostwaarts het land in via de vruchtbare Fraservallei en door het Manning Provinciaal Park rijden we de Okanagan Vallei binnen. Deze vallei is gekend om zijn vele boom- en wijngaarden, en we merken talrijke fruitstalletjes op langs de weg. Alvorens door te rijden naar Vernon wordt er een fotostop ingelast bij het prachtige Kalamalka Lake. 4de dag : VERNON - BANFF Na het ontbijt, eerst naar Craigellachie, het monument dat opgericht werd ter herdenking van de Last Spike. Deze laatste spijker symboliseert de afwerking van de spoorweg die Canada van kust tot kust verbindt. Daarna staan de majestueuze Rocky Mountains op het programma. We rijden door het Mount Revelstoke Nationaal Park. Verder wordt de route over de Rogers Pass genomen, via Glacier Nationaal Park en het Yoho Nationaal Park met een stop aan de Natural Bridge, het Emerald Lake en de Spiral Train Tunnels. 5de dag : BANFF NATIONAAL PARK Volledige dag in de prachtige omgeving van Banff, het eerste nationale park, vooral gekend voor zijn kristalheldere meren, donkere bossen, watervallen en besneeuwde bergtoppen. We bezoeken eerst Banff en omgeving : Surprise Corner, Tunnel Mountain Drive, Hoodoos, Banff Spring Hotel en de Bow River watervallen. Verder langs de Bow Valley bezoeken we de Johnston Canyon en bereiken zo Lake Louise. We stoppen aan het meer en bezoeken het wondermooi gelegen Hotel Chateau Lake Louise met zicht op de Victoria Gletsjer. Verder via de Ten Peaks Valley naar het Moraine meer. Daarna terug naar Banff. 6de dag : BANFF - JASPER - VALEMOUNT Vandaag reizen we langs de Icefields Parkway naar Jasper. 7de dag : VALEMOUNT - PRINCE GEORGE Na ons ontbijt trekken we naar de Blue River voor een Rivier Safari (1 u) in één van de weinige gematigde regenwouden op onze planeet. Een speciaal hiervoor ontworpen boot brengt ons 12 km ver door de Grizzly Bear Valley waarbij we zelfs in heel ondiep water kunnen speuren naar de vele dieren langs de waterkant. Onze gids wijst ons niet enkel beren, visarenden, elanden en andere dieren, maar ook gletsjers en watervallen in dit prachtige decor van bergen met besneeuwde toppen. 8ste dag : PRINCE GEORGE - SMITHERS We vervolgen onze reisweg westwaarts via de Yellowhead Highway door één van de meest beboste en ruigste gebieden van Canada. We rijden tot Vanderhoof en maken dan een korte omweg voor een bezoek aan de Fort St. James Historical Site waar de dagen van de pioniers en de pelshandel herleven. Daarna rijden we verder door naar Burns Lake en Houston, gekend als paradijzen voor de hengelaars. Door de valleien van de Nechako en de Bulkley rivieren komen we in Smithers aan. 9de dag : SMITHERS - PRINCE RUPERT Verder door het hinterland van British Columbia. Stop aan Moricetown Canyon waar we veel kans maken het spectaculaire zalmvissen gade te slaan. Verder te Hazelton bevindt zich het Ksan Indian Village waar het traditionele Potlach-feest van de Gitshan indianen terug tot leven wordt gebracht. We rijden verder westwaarts naar Prince Rupert met enkele mooie fotohaltes aan de zalmrijke Skeena Rivier. 10de dag : PRINCE RUPERT - Inside Passage - PORT HARDY Vroeg vertrek naar de haven. U brengt de hele dag door aan boord van een schip voor een fantastische cruise in zuidelijke richting naar Vancouver Island. De beroemde Inside Passage is één van de spectaculairste waterwegen in Canada en een van de mooiste ferrytochten ter wereld! Hou de camera binnen handbereik! Een verrekijker is ook handig om de zeearenden, killer-whales of orkas, zeehonden en andere dieren beter te kunnen observeren. De schitterende tocht tussen het vasteland en de opeenvolgende kusteilanden duurt 15 uren. Late aankomst en overnachting in Port Hardy in het Kwalilas Hotel***. 11de dag : PORT HARDY - VICTORIA Vandaag volgt u de kust van Vancouver Eiland in zuidelijke richting naar Victoria. We maken verschillende fotostops. Op onze weg liggen onder andere Campbell River, gekend voor zijn zalmverwerking, en de grote Douglasdennen van Cathedral Grove in het MacMillan Provincial Park. Verder via Nanaimo. In het stadje Chemainus kan u de vele kleurrijke muurtekeningen, die de geschiedenis en het culturele leven weergeven, bewonderen. 12de dag : VICTORIA Een rondrit door Victoria geeft een schitterend beeld van een stad die trots is op haar maritiem verleden en die haar koloniale sfeer wist te behouden : Beacon Hill Park, Beach Drive, het pittoreske Fishermans Wharf, Bastion Square, Inner Harbour met het parlementsgebouw en het historische Empress Hotel. 13de dag : VICTORIA - VANCOUVER - LONDEN Via Oakbay en Upland naar Butchart Gardens, één van de grootste bloemenexposities ter wereld, die vandaag onze volle aandacht krijgen. In het 20 hectares grote park heeft men verschillende thematuinen aangelegd. Daarna met de ferry over de Georgia Strait en tussen de Gulf eilanden door terug naar Vancouver. Ook tijdens deze oversteek blijft u best op de uitkijk voor de fauna. 14de dag : LONDEN - BRUSSEL Aankomst in Londen in de namiddag en doorverbinding met British Airways naar Brussel, waar we aankomen in de vooravond. Einde van een mooie reis.
terug => klik op de kaart Onthaal | Plan v.d. site | Bestemmingen | Detail | Prijs | Algem. Voorwaarden | Begin pagina |